top of page

Recap Koolen Industries Summer Event: van kostenpost naar verdienmodel met duurzame energie

Wat een onvergetelijke dag was het! Vorige week vond de eerste editie van het Koolen Industries Summer Event plaats op cleantech campus The Green Box in Hengelo. Bijna 450 gedreven ondernemers, adviseurs en professionals op het gebied van duurzame energie kwamen samen. Een ding werd glashelder: de energietransitie biedt ongekende kansen!En omdat we willen voortbouwen op deze energie, hebben we alvast 6 september 2024 gereserveerd voor de volgende editie van het Summer Event. Wees er snel bij en reserveer nu alvast jouw plek voor deze dag vol inspiratie en waardevolle inzichten. Klik hier om naar het aanmeldformulier te gaan.


Of je nu aanwezig was en nog meer wilt ontdekken, of er niet bij kon zijn maar wel graag wilt profiteren van de opgedane kennis en ervaringen, dit artikel is voor jou. We zullen de hoogtepunten van de keynotes en de top 4 breakouts samenvatten, de waardevolle tips van de sprekers delen en je direct in contact brengen met de juiste personen die jou verder kunnen helpen om aan de slag te gaan met jouw eigen duurzame energiesysteem.De keynotes

Laat je inspireren door unieke perspectieven op de energietransitie van technologiebedrijven, klanten en financiers.Kees Koolen over zijn visie op de energietransitie en de kansen voor het Nederlands bedrijfsleven


Als ervaren ondernemer, pionier in de batterijensector en investeerder in meer dan 25 cleantech bedrijven, biedt Kees een uniek inzicht en brengt hij verschillende perspectieven samen. Van de mogelijkheid om elektrische vrachtwagens goedkoper te laten rijden dan dieselvrachtwagens door slim gebruik van HBE's (Hernieuwbare Brandstof Eenheden) tot de megatrends die duurzame opwekking enorm zullen versnellen en goedkoper maken. Ook trekt hij de parallel tussen de internettransitie in de jaren ’90 en de energietransitie nu.


“Het omslagpunt in de energietransitie is bereikt! De technologieën zijn betrouwbaar en steeds beter. Schone energie is inmiddels goedkoper dan fossiele brandstoffen, waardoor investeren in duurzame oplossingen en elektrificatie nog aantrekkelijker wordt. Dit zal leiden tot betere technieken en lagere prijzen, waardoor de energietransitie alleen maar sneller zal gaan.” aldus Kees.


Kees’ top tips:


- Wacht niet af, maar start nu! Als je nu start met verduurzamen heb je veelal nog een concurrentievoordeel. Bijvoorbeeld in duurzaam transport. Als je het slim aanpakt ben je nu al financieel voordeliger uit dan met een fossiel alternatief.


- Ga niet direct van 0 naar 100 Leer wat werkt voor jouw bedrijf en optimaliseer vanuit daar. Denk vooraf wel goed na over hoe je het aanpakt om te voorkomen dat je energiesysteem niet schaalbaar is richting de toekomst.


Wil je aan de slag met de kansen voor jouw bedrijf? Neem dan nu contact op met het Koolen Industries team!
Paul Dijkstra van CTP over de rol van het energiesystem in de business case van Amsterdams meest duurzame logistieke centrum


Dankzij de samenwerking met Koolen Industries heeft CTP een indrukwekkend energiesysteem kunnen realiseren, met 12.000 zonnepanelen, 200 laadpalen en een ultramodern, op maat gemaakt Energie Management Systeem (EMS). Voor CTP was de sleutel tot succes om energie volledig te integreren in de businesscase, waardoor het niet alleen een kostenpost was, maar juist een bron van inkomsten kon worden.


Paul’s top tips:


- Jij hebt de terugverdientijd van je energie-investeringen zelf in handen. Door energy trading, doorverkoop van eigen opwek, HBE’s en veel andere mogelijkheden word jij aanbieder in plaats van afnemer.


- Laat je goed adviseren, maar verdiep jezelf er ook in!

Een duurzaam energiesysteem aanschaffen, implementeren en runnen is voor veel partijen een compleet nieuw topic. Laat je daarom goed informeren, maar zorg ervoor dat je ook echt snapt waar het over gaat.


Meer weten over het geïntegreerde energiesysteem van CTPark Amsterdam City? Neem contact op met Robert Koole van Koolen Industries.
Max ter Linden van ABN AMRO over de impact van ESG doelstellingen op financiering van energie projecten

Max nam ons mee in het perspectief van de banken op de energietransitie. De wettelijk vastgesteld duurzaamheidsverplichtingen hebben invloed op bedrijven in alle sectoren. Hoe duurzamer jouw bedrijf of project, hoe meer financiering er beschikbaar is tegen lagere rentetarieven en met een grotere betrokkenheid van banken.


Max’ top tips:


- Duurzaam ondernemen levert concurrentievoordeel op. Koplopers op het gebied van duurzaamheid besparen geld, omdat rentetarieven voor duurzame projecten lager zijn.


- Zet in op meetbare duurzaamheids-KPI’s. Maak de daadwerkelijke impact aantoonbaar om financieringsvoordelen te krijgen.De top 4 breakouts


Kennis delen van kansen en mogelijkheden op het gebied van duurzame energie, dat was het doel van de break-out sessies. In 2 rondes met 10 interactieve workshops hebben we dat waargemaakt. Je leest hier de belangrijkste take-aways van 4 van de workshop experts.


Help! Mijn netbeheerder biedt mij onvoldoende vermogen. Wat nu?

Wat is er mogelijk als de netbeheerder te weinig aansluit- of transportcapaciteit biedt? Ynte de Vries, CEO bij The Green Box legde de link tussen netuitdagingen en oplossingen die de verschillende bedrijven uit de Koolen Industries groep al in de praktijk gerealiseerd hebben. Ynte’s top tips: - Er is meer mogelijk dan je denkt. Of je nu niet mag terugleveren, geen grotere aansluiting krijgt of tijdelijk minder elektriciteit moet afnemen, met onze groepsbedrijven hebben wij voor zo ongeveer elk scenario een oplossing klaar staan. - Denk niet alleen aan nu, maar ook aan morgen. Zorg voor flexibiliteit in je energiesysteem zodat je met slimme software op nieuwe ontwikkelingen van energieprijzen, beschikbaarheid en netbeperkingen kan inspelen. Sta je voor een netbeperking? Neem contact op met ons one-stop-shop team om samen jouw mogelijkheden in kaart te brengen!


Geld verdienen met Hernieuwbare Brandstof Eenheden

De overheid betaalt mee: welke subsidie kansen zijn er voor jou?

Aan de slag met je eigen business case!


Wil je alle tips en slimme inzichten van de andere break-out sessies ook ontdekken? Volg ons dan op LinkedIn en schrijf je in voor de nieuwsbrief. In de komende maanden zullen we hierin uitgebreid alle details delen!


De essentie


“De energietransitie doet niemand alleen, niet wij als Koolen Industries of jij met jouw bedrijf. Laten we daarom samenwerken en duurzame energie voor iedereen beschikbaar maken”, zei Kees Koolen om het evenement af te sluiten. En zo is het! Daarom organiseren we op 6 september 2024, weer een Summer Event. Waar ondernemers, adviseurs en professionals die zich bezig houden met duurzame energie samenkomen om geïnspireerd te worden en kennis en ervaringen uit te wisselen.


Meld je nu alvast aan voor het Summer Event van volgend jaar en verzeker jezelf van een plek! Klik hier om naar het aanmeldformulier te gaan.Neem contact met ons op


Heb je vragen, suggesties, of wil je meer weten over hoe Koolen Industries jou kan helpen bij het realiseren van een duurzaam energiesysteem? Aarzel dan niet om contact op te nemen met ons team. We helpen je graag!Robert Koole


robert.koole@koolenindustries.com

+31 (0)6 29 55 00 04Marlien Groot Bronsvoort


Marlien.GrootBronsvoort@koolenindustries.com

+31 (0)6 46 59 89 06Samen bouwen we aan een toekomst met duurzame energie!


Comments


bottom of page