top of page

20% subsidie op een batterij voor de bouw? Dat kan met de SSEB & EIA


De Subsidie Schoon en Emissieloos Bouwen (SSEB) gaat op 9 mei open en biedt bouwbedrijven financiële steun voor het aanschaffen van elektrisch bouwmaterieel zoals een een batterijsysteem. Samen met de Energie Investerings Aftrek (EIA) kun je zo’n 20% van de aanschafprijs van een opslagoplossing terugkrijgen.

In totaal is er 36 miljoen euro subsidie beschikbaar om de aanschaf van elektrisch bouwmaterieel te stimuleren. De verwachting is dat er veel animo is, dus wees er op tijd bij!


De SSEB 2023 richt zich zowel op bouwbedrijven als verhuurbedrijven voor bouwinfra die een batterij willen aankopen. Om in aanmerking te komen voor de subsidie moet je aan de volgende voorwaarden voldoen:


- Jouw bedrijf valt onder een van de hieronder genoemde SBI codes

- De capaciteit van de batterij is minimaal 50 kWh

- De eerste 4 jaar wordt de batterij voor minimaal 70% ingezet voor de Nederlandse bouw


Check hier de relevante SBI codes


Hoeveel subsidie kun je krijgen?


Ga je een batterij aanschaffen die op de bouw ingezet wordt, dan kan je afhankelijk van de situatie tot 20% van de oorspronkelijke aankoopprijs excl. btw terugkrijgen. De SSEB subsidie krijg je over de meerkosten van een batterij ten opzichte van een alternatieve niet-duurzame oplossing. Een midden- en kleinbedrijf krijgt maximaal 50% en een grootbedrijf maximaal 40% van de meerkosten. Bekijk hieronder een voorbeeld berekening voor een fictief bedrijf:voorbeeld berekening voor sseb en eia subsidie batterij bouw

/// Precies weten hoeveel subsidie jij kan krijgen? Gebruik onze simpele rekentool!3 tips voor het aanvragen van de SSEB subsidie


Bij Koolen Industries denken we graag pro-actief mee met onze klanten in het aanvragen van subsidies. Onze subsidie-expert Niels Boomkamp deelt hieronder 3 tips om jouw succes kansen te vergroten:


>>> Eerst aanvragen, dan investeringsverplichting aangaan

Je kan de SSEB subsidie alleen aanvragen als je nog geen investeringsverplichting aangegaan bent. Zorg er dus voor dat een contract voor aankoop met een leverancier pas na de toekenning van de subsidie definitief wordt. "Overeenkomst wordt definitief nadat subsidie SSEB is verleend" is een voorbeeld van een ontbindende voorwaarde.

>>> Wees er snel bij, want op is op

Met de huidige ontwikkelingen rondom de stikstof crisis en de groeiende ambities van steden om emissieloos bouwen de standard te maken komen er veel bedrijven in beweging. Als je in de komende jaren dus een batterij nodig hebt is het slim om snel in actie te komen, een offerte aan te vragen en deze 9 mei direct in te dienen.


>>> Krijg meer subsidie voor een grotere batterij

Grote batterijen zijn per kWh capaciteit goedkoper om aan te schaffen dan kleinere oplossingen, en ook het subsidiebedrag schaalt mee met de capaciteit. Voor een 1000kWh oplossing ontvang je dus vaak relatief gezien meer subsidie dan voor een 500kWh batterij. Let wel op dat er een bovengrens aan de subsidie zit van maximaal 300.000 euro per bouwmachine en maximaal 1 miljoen euro per onderneming of groep van ondernemingen per jaar.


 

Start met oplossingen van de Koolen Industries groep


Binnen onze groep verkopen we al jaren onze zelfontwikkelde en zelfgeproduceerde batterijoplossingen voor de bouw. Bouwbedrijven maar ook bekende verhuurpartijen vertrouwen al jaren op groepsbedrijven zoals SmartGrid en DENS voor hun energieopslag systemen. Wij helpen je graag om de benodigde informatie voor jouw subsidie aanvraag te verzamelen. Neem direct contact op als je meer wilt weten over onze opslag oplossingen of andere producten en diensten voor emissievrij bouwen.


Comments


bottom of page