top of page

Hoe slim laden met Ampcontrol de introductie van emissievrij transport versnelt

De elektrificatie van de transportsector is essentieel voor het uitfaseren van fossiele brandstoffen en het verminderen van uitstoot en vervuiling. Maar het gaat verder dan dat. Wij geloven namelijk dat honderden elektrische voertuigen die samen een slimme batterij vormen, veel nieuwe mogelijkheden creëren in de snelle overgang naar een toekomst met duurzame energie.Na een eerdere investering in Ampcontrol, een in New York gevestigd bedrijf dat het elektrisch laden van voertuigen optimaliseert, zijn we blij om het team en hun geavanceerde softwareoplossing te verwelkomen bij de Koolen Industries groep. We kijken ernaar uit om met hen samen te werken en de voordelen van slim laden naar Europa te brengen.


Ampcontrol en Koolen Industries delen dezelfde overtuiging. Namelijk dat slim laden een van de meest veelbelovende manieren is om obstakels voor de snelle introductie van elektrisch vervoer weg te nemen.


Wat is slim laden?


Terwijl er steeds meer elektrische auto’s op straat komen, vermenigvuldigen de uitdagingen die het laden met zich meebrengt. Slim laden is hiervoor een oplossing. Met 'slim laden' bedoelen we de introductie van intelligente software, geautomatiseerde besluitvorming en inzichten uit data in een traditioneel hardwarematig proces. Om zo gecoördineerd en efficiënt laden van elektrische voertuigen mogelijk te maken.

comparison traditional and smart charging

De 3 belangrijkste kenmerken van slim laden zijn:


Laadbeheer

Om aan de hoge stroomvereisten te voldoen, optimaliseert slim laden de verdeling van de belasting over alle aangesloten voertuigen en apparatuur om een ​​efficiënte, betrouwbare energievoorziening te garanderen.


Dynamische prijzen

Op basis van de benodigde beschikbaarheid past slim laden de laadtiming aan om te profiteren van energieprijsverschillen.


Geïntegreerd energiesysteem

Door leveringsschema's, energiebehoeften van gebouwen en lokale opwekking van hernieuwbare energie te combineren, verbetert slim laden de gehele energie-efficiëntie van uw bedrijf.


De voordelen van slim laden met Ampcontrol

Ampcontrol heeft gepatenteerde laadoptimalisatiesoftware ontwikkeld die krachtig is, maar ook eenvoudig te implementeren en bedienen. Onder andere wagenparkbeheerders en laadpuntexploitanten gebruiken het Ampcontrol-platform als het middelpunt van hun laadactiviteiten. Met behulp van data van EV-opladers, voertuigen en andere systemen neemt de software realtime beslissingen die rechtstreeks communiceren met de OCPP-backend van het laadapparaat. Afhankelijk van de context en prioriteiten kunnen gebruikers optimalisaties initiëren via een eenvoudige digitale interface.


Kosten besparen

Slim laden kan leiden tot aanzienlijke kostenbesparingen door kleinere netwerkaansluitingen, dynamisch laden op basis van realtime energieprijzen en lagere investeringen in infrastructuur.


Pieken in de stroomvraag verminderen

Door de slimme laadtechnologie van Ampcontrol te implementeren, ontstaat er meer laadcapaciteit bij een lagere piek in de stroomvraag. Dit vergroot de haalbaarheid van het introduceren van laadinfrastructuur op locaties die voorheen niet mogelijk leken. Een van de klanten van Ampcontrol, Revel, realiseerde een indrukwekkende vermindering van 45% van de piek in stroomverbruik van hun openbare snellaadfaciliteit 'Superhub'.


Gegarandeerde beschikbaarheid

Rekening houdend met de laadtoestand (SOC), de capaciteit van de locatie en de leveringsschema's en afstanden, coördineert de software van Ampcontrol het laden om ervoor te zorgen dat elk voertuig op tijd klaar is om te vertrekken. De laadoptimalisatie is een realtime, volledig geautomatiseerd proces dat geen actie, training of input van de gebruiker vereist.


Eenvoudig implementeren

Ampcontrol is te combineren met de meeste moderne EV-laadsystemen, waardoor de slimme laadsoftware eenvoudig wordt geïmplementeerd, zonder aanpassing van de hardware. In een recent project samen met Floading, een bedrijf uit de Koolen Industries groep, implementeerde het team Ampcontrol's cloudsoftware voor 50 laders in minder dan een dag.


Aan de slag met slim laden


Bij Koolen Industries zetten we ons in om samen met onze groepsbedrijven geïntegreerde, totaaloplossingen te bieden. Slim laden is een belangrijk stukje van de puzzel in de energietransitie en met Ampcontrol's laadoptimalisatiesoftware staan we klaar om de acceptatie van EV's in Europa te versnellen.


Sta je voor een laaduidaging? We horen graag van je!
Comments


bottom of page