top of page

Maak kennis met Leenass & Thomas - verkoopadviseurs bij BonGo Solar

Van engineering en productontwikkeling tot klantcontact en commercie - de functies (en ook mensen!) in de energietransitie zijn zo divers als je je maar kan voorstellen. Een sector vol kansen voor persoonlijke groei en het maken van een positieve impact op onze leefomgeving. Voor iedereen die overweegt om mee te werken aan een toekomst met duurzame energie, spreken wij regelmatig met één van onze ruim 900 teamleden om een inkijkje te geven in hun dagelijks werk.


KeesKoolen and ParkBee technology

Deze keer gingen wij op zoek naar collega’s die direct in contact staan met klanten om hen te helpen goede, duurzame keuzes te maken. Wij spraken met Leenass & Thomas om meer te horen over hun dagelijks werk, uitdagingen en ambities als verkoop- en klantadviseurs bij Koolen Industries groepsbedrijf BonGo Solar.

Leenass, wil je jezelf en jullie team even voorstellen?


Leenass: Ik werk als verkoopadviseur bij BonGo Solar. Dit is bij ons een afdeling met ongeveer 14 collega’s. Onze afdeling houdt zich bezig met de verkoop van zonne-installaties aan particuliere klanten. Hiervoor hebben wij veel contact met klanten om hun wensen en eisen in kaart te brengen en daar een passend aanbod voor te maken. Leuk! En hoe ziet een typische werkdag in jullie team er uit?


Leenass: De dag begint vaak met een kort babbeltje met de collega’s, over de uitslagen in het voetbal of de F1. Ondertussen lezen we onze mailbox en filteren we de eventuele urgente zaken eruit om als eerst met spoed op te pakken.


We krijgen dagelijks nieuwe aanvragen binnen die we benaderen met een offerte die aansluit bij wat de klant nodig heeft. Dit gebeurt niet op locatie maar vanaf kantoor. De klant levert foto’s aan waarmee wij in staat zijn een goede werk inschatting en offerte te maken. Wij zijn ook vaak in gesprek met andere afdelingen over zaken zoals werkvoorbereiding of projectmanagement en planning. Echt teamwork dus! Thomas: Dat zeker! Maar tegelijkertijd heeft ook iedere collega een zelfstandige taak. We hebben onze eigen leads die we zelf beheren. Het is als het ware je eigen bedrijfje. Dus je verdienste bepaal je deels ook zelf. Het sluiten van een deal wordt bij ons altijd gevierd en we hebben ook wekelijkse doelstellingen met de afdeling waar een ludieke, leuke beloning op staat. Dit om de teamprestatie te bevorderen.

Hoe ervaar jij de randvoorwaarden bij de Koolen Industries groep?


Thomas: Sinds BonGo Solar onderdeel is geworden van Koolen Industries is de werknemer meer centraal komen te staan wat zorgt voor goede voorzieningen en een nieuw pensioenplan. Wij hebben een fantastische werkplek. Het is een fijn pand om in te werken met veel ruimte en veel licht. Er is een goede bonusregeling en veel doorgroeimogelijkheden in de organisatie. Jullie zijn op dit moment ook op zoek naar versterking voor jullie team, toch?


Leenass: Ja dat klopt. We zien dat veel mensen willen verduurzamen voor een beter milieu. Maar ook vooral voor hun eigen portemonnee. Mooi dat dat in de energietransitie vaak hand in hand gaat! Met de stijgende energiekosten is de vraag bij ons ook enorm gestegen, wat ervoor zorgt dat er veel aanvragen zijn en dat we nog wel een paar collega’s kunnen gebruiken.


Technische voorkennis over zonnepanelen is trouwens absoluut geen eis om bij ons te beginnen. Wij krijgen goede trainingen in het product en de energietransitie. Goed luisteren naar de klant om op basis daarvan een passend aanbod te maken en hun vertrouwen te krijgen is wel heel belangrijk.


Bedankt dat jullie ons een inkijkje hebben gegeven in jullie dagelijks werk. Om af te sluiten, wat is het leukste project waar een van jullie aan meegewerkt heeft?


Thomas: Het leukste project waar ik bij betrokken was is de installatie bij mij thuis. Eerst om te bedenken hoe dit eruit moet zien op mijn woning, en om uiteindelijk ook de uitvoering hiervan te zien was erg interessant en leerzaam. Ik vind het erg leuk om mijn eigen opwek nu te monitoren en te zien dat het werkt zoals ik het van te voren had bedacht. Dat is echt top! 

Elke dag klanten helpen met verduurzamen? Dat kan bij BonGo Solar!
コメント


bottom of page