top of page

Koolen Industries investeert in ParkBee om transitie naar elektrisch rijden in steden te versnellen

Hengelo, Nederland, 22 maart 2022


Koolen Industries heeft samen met een aantal andere tech-ondernemers en investeerders €30 miljoen geïnvesteerd in ParkBee, een tech-platform voor off-street parking.


KeesKoolen and ParkBee technology

ParkBee is Europa's toonaangevende digitale parkeerplatform dat bestuurders toegang geeft tot makkelijk bereikbare off-street parkeermogelijkheden. De app helpt steden en vastgoedeigenaren om de ruimte in de stad beter te benutten. Met de versterking van het aandelenkapitaal kan ParkBee uitbreiden naar Frankrijk en Ierland. ParkBee is momenteel actief in Nederland, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland en België.


Investeren in ParkBee versnelt transitie naar duurzame mobiliteit


Kees Koolen, CEO en oprichter van Koolen Industries: “ParkBee heeft een aantrekkelijk en zeer schaalbaar businessmodel. Met sterke partners in zowel vraag als aanbod is ParkBee klaar voor snelle uitbreiding in heel Europa. De overgang naar volledig elektrische mobiliteit is van cruciaal belang voor de duurzame energietransitie. Ook is het essentieel voor de kwaliteit van leven in onze steden, aangezien het zorgt voor minder geluidsoverlast en luchtvervuiling.”


Kees Koolen: “Met onze groepsbedrijven We Drive Solar, Floading, BrightBlu en Deftpower kan Koolen Industries alles bieden op het gebied van EV en charging, wat nodig is voor een snellere transitie naar elektrisch rijden. De toevoeging van ParkBee aan ons portfolio biedt geweldige kansen om de overstap naar elektrische voertuigen in steden verder te vergemakkelijken. We kunnen nu niet alleen slimme oplossingen bieden aan bestuurders voor het opladen van elektrische auto’s, maar ook mensen helpen om hun auto op een veilige en makkelijke manier te parkeren in Europese steden. Onze ambitie ‘duurzame energie voor iedereen’ slaat dus ook op duurzame mobiliteit en schone lucht voor iedereen.”


Europese expansie en snellere transitie naar elektrisch rijden


“Dankzij deze investering kunnen we met volle kracht vooruit. ParkBee kan zich verder richten op onze Europese uitbreiding. Ook biedt het kansen voor een snellere transitie naar elektrische auto’s via een groter aantal slimme laadpalen in parkeergarages. We zijn verheugd dat een gerenommeerde en ervaren ondernemer als Kees Koolen zich als investeerder bij ParkBee aansluit. Om iemand aan boord te hebben met zoveel ervaring in de wereld van tech-platforms is een erkenning voor het werk en de toewijding van iedereen bij ParkBee.” stelt Werner Paul Boerma, CEO van Parkbee.Over Koolen Industries

De missie van Koolen Industries is om duurzame energie en duurzame mobiliteit voor iedereen het nieuwe normaal te maken. Betaalbaar. Bereikbaar. Beschikbaar. Koolen Industries investeert in cleantech-bedrijven en geeft haar groepsbedrijven de kans om samen te presteren en co-creëren. Door samen te werken binnen hun groep en door de handen ineen te slaan met externe partners, levert Koolen Industries integrale turn-key oplossingen in duurzame energie en mobiliteit aan klanten via een one-stop-shop-concept.


Media Relations Koolen Industries

Ynte de Vries

+31 6 22 08 52 04Over ParkBee

ParkBee is op een missie om parkeren en leefbaarheid te verbeteren in de steeds dichtbevolktere steden van Europa. Parkeerplekken op straat zijn vaak moeilijk te vinden en nemen waardevolle stedelijke ruimte in beslag. En dat terwijl er vaak een makkelijk en onbenut alternatief op loopafstand is. ParkBee is het slimme platform voor stressvrij parkeren op straat. Zo halen ze auto's uit het straatbeeld en geven ze de ruimte terug aan de stad.Media Relations ParkBee

Saskia van Zee

+31 6 14 96 93 27

Comments


bottom of page