top of page

Geïntegreerde totaaloplossingen voor uitdagingen met het electriciteitsnetHet elektriciteitsnetwerk is in verandering. Energieaanbod is minder goed te voorspellen, energieopwekking is steeds meer gedecentraliseerd en de vraag naar energie begint compleet nieuwe patronen te volgen.


Bij Koolen Industries weten we hoe we met deze ontwikkelingen om moeten gaan. We pakken iedere net-gerelateerde uitdaging aan: van cable-pooling tot balanceren met batterijen, en van off-grid energielevering tot gesloten distributienetten. Met meer dan 25 bedrijven in onze groep ontwikkelen, integreren en realiseren we duurzame energieoplossingen die jouw bedrijf klaar voor de toekomst maken.


Moderne oplossingen voor het electriciteitsnet van de toekomst


Een geïntegreerde oplossing die de opwekking, het transport, de opslag en de levering van elektriciteit optimaliseert, vormt de sleutel tot succes. Als je samenwerkt met Koolen Industries heb je één partner met een uitgebreid, innovatief netwerk. Daardoor is de benodigde technologie en expertise altijd binnen handbereik. Zo lossen we samen iedere netwerkuitdaging op.


Optimaliseer gebruik van energie met cable pooling


Het grote verschil tussen piek en gemiddelde opwekking van duurzame bronnen heeft als gevolg dat de bestaande infrastructuur vaak niet optimaal gebruikt wordt. Een zonnepark benut bijvoorbeeld gemiddeld slechts 10 procent van de capaciteit van een netaansluiting.

Met cable pooling kunnen meerdere opwek faciliteiten op één aansluiting worden gecombineerd. Zo besparen aanbieders tijd en geld op het aanleggen van nieuwe aansluitingen. In het geval van een nieuw zonnepark kan dit bijvoorbeeld gaan om zo'n 25 procent van de totale investeringsomvang van het project.


In Nederland is cable pooling mogelijk door een aanpassing in de elektriciteitswetgeving van 2020. Hierdoor kunnen meerdere installaties met unieke EAN-codes gegroepeerd worden onder één enkele MLOEA-netaansluiting.Balanceren & peakshaving met batterijen


Door duurzame opwekking te combineren met energieopslag kan intermitterend vermogen gebalanceerd worden om bestaande capaciteit beter te benutten. Met peakshaving kunnen batterijen elektriciteit opslaan tijdens piekproductie, om die opgeslagen energie op een later moment terug te leveren aan het net. Ook op momenten van piek vraag, zoals bijvoorbeeld voor EV laden, kunnen batterijen de netbelasting balanceren.

Voor energieaanbieders zorgt deze oplossing voor een snellere en eenvoudigere integratie van hun installatie omdat de benodigde capaciteit van een netaansluiting vaak gehalveerd kan worden. Bovendien zorgt deze flexibiliteit voor een nieuwe inkomstenbron door Frequency Containment Reserve-capaciteit te leveren aan netwerkbeheerders.


In Nederland kunnen investeringen in batterijtechnologie in aanmerking komen voor de subsidie Energie Investerings Aftrek, EIA.


Onafhankelijke levering van energie op iedere locatie


Door autonome Hydrozine-generatoren te combineren met energieopslag oplossingen kunnen altijd en overal emissievrije, betrouwbare elektriciteitsvoorzieningen worden geleverd. En met geavanceerde batterijsystemen kan zelfs aan de vraag naar grote vermogens voor industriële toepassingen voldaan worden - volledig onafhankelijk van het reguliere energienet.

De benodigde logistiek om de Hydrozine-generatoren opnieuw te vullen is verrassend eenvoudig. Vervuilende generatoren zijn verleden tijd en zelfs de meest onbereikbare locaties kunnen nu voorzien worden van schone elektriciteit.

In de Nederlandse bouwsector komen investeringen in schone generatoren en batterijen in aanmerking voor de subsidie voor emissievrij bouwmaterieel.Gesloten distributienet / infra pooling


​Met infra pooling kan grootschalige energie infrastructuur worden aangesloten op het electriciteitsnet, zelfs onder beperkende netomstandigheden. Meerdere opwekkingsinstallaties kunnen worden samengevoegd in een gesloten distributienet en voldoen zo aan de eisen voor aansluiting op het landelijke hoogspanningsnet. Netcongestie op het middenspanningsnet kan zo worden voorkomen.

Als een grootverbruiker een bestaand gesloten distributienet heeft, kunnen opwekking en verbruik daarin aan elkaar gekoppeld worden. Dit leidt tot structurele verbeteringen van het gehele energienetwerk: er is minder elektriciteit nodig vanuit het externe net op het moment dat er veel wind- en zonne-energie opgewekt wordt.

In Nederland moeten meerdere energieopwek installaties samen het benodigde vermogen van 100 MW halen voor een aansluiting op het landelijke transportnet van TenneT.


 

Sta jij voor een uitdaging met het elektriciteitsnet? Ga met ons in gesprek!Comments


bottom of page